Μεγάλη νίκη για τον Προμηθέα στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος – Κέρδισε τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη κάνοντας εξαιρετική εμφάνιση

Εξαιρετική ήταν η εμφάνιση της ομάδας του Προμηθέα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Οι παίκτες του Μάκη Γιατρά βρίσκονταν εκτός «κλίματος» τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης αλλά πολύ γρήγορα κατάφεραν να επιβάλουν το ρυθμό τους στον αγώνα.

Κομβικό σημείο του αγώνα ήταν η δεύτερη περίοδος οπότε και σταθεροποιήθηκε η διαφορά υπέρ των πατρινών.
Στα μισά της τρίτης περιόδου ο Προμηθέας εκτόξευσε τη διαφορά στο +21 αλλά μέχρι το τέλος της ίδιας περιόδου ο ΠΑΟΚ μείωσε στους -3 (59-62) τη διαφορά χάρη στην πιεστική άμυνα του στα ¾ του γηπέδου.
Στην τέταρτη περίοδο το παιχνίδι έγινε πραγματικό ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ να περνά μπροστά στο σκορ 8 λεπτά πριν τη λήξη.  Οι παίκτες του Προμηθέα παρά την ανατροπή ανασυντάχθηκαν και πήραν και πάλι κεφάλι στο σκορ το οποίο και διατήρησαν μέχρι το τέλος της αναμέτρησης (73-79)
Την επόμενη αγωνιστική ο Προμηθέας αντιμετωπίζει στη Πάτρα τον ΦΑΡΟ.

Εκτός παρκέ…
Από την κερκίδα πίσω από τον πάγκο του Προμηθέα παρακολούθησε τον αγώνα ο ιδιοκτήτης της ομάδας κ. Βαγγέλης Λιόλιος,
Προς την πλευρά του ΠΑΟΚ «έγερνε» η περιγραφή από τους δημοσιογράφου της Δημόσιας Τηλεόρασης όπως φάνηκε από τα σχόλιά τους σε κάποια σημεία του αγώνα.

Μεγάλη νίκη για τον Προμηθέα στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος – Κέρδισε τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη κάνοντας εξαιρετική εμφάνιση Μεγάλη νίκη για τον Προμηθέα στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος – Κέρδισε τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη κάνοντας εξαιρετική εμφάνιση Reviewed by imerisios.gr on 9:06:00 μ.μ. Rating: 5